Baschet feminin: CSM Târgoviște a câștigat greu partida cu BC Sirius Târgu Mureș, 78-68

csm-targoviste-sirius-tg-mures

Echipa de baschet feminin CSM Târgoviște a câștigat greu, sâmbătă, pe teren propriu, partida contra formației BC Sirius Târgu Mureș, scor final 78-68 (16-21, 20-10, 18-22, 24-15), în etapa a 15-a a Ligii Naționale.

Echipa din Târgoviște a început meciul ca favorită, dar s-a văzut condusă după primul sfert și a reușit abia la jumătatea meciului să treacă la conducere.

Meciul a fost presărat de durități, două dintre jucătoarele echipei gazdă (Porsche Poole și Larisa Toma) având nevoie de intervenția medicilor, după lovituri la arcadă.

BC Sirius Târgu Mureș nu a renunțat la luptă și a reușit să câștige sfertul trei, însă spre final târgoviștencele au reușit o serie de puncte cu care s-au distanțat de adversare.

Cea mai bună jucătoare de la CSM Târgoviște a fost Monique Coker, cu 29 de puncte, 15 recuperări și trei pase decisive, iar de la BC Sirius Târgu Mureș s-a remarcat Cherise Daniel, cu 25 de puncte.

error: Conţinut protejat !!