BEJ Dâmboviţa: Rezultatele pe localităţi

BEJ Dâmboviţa: Rezultatele pe localităţi

Victor Ponta s-a clasat pe primul loc, în Dâmboviţa, cu un scor de 52,54%, pe locul doi fiind Klaus Iohannis cu 23,78%, conform datelor final oficiale anunţate de Biroul Electoral Judeţean (BEJ).

Prezenţa la vot a fost, în Dâmboviţa, de 55,89%.

La nivelul judeţului Dâmboviţa, Victor Ponta a obţinut 123.856 de voturi, ceea ce înseamnă 52,54%; Klaus Iohannis 56.067, adică 23,78%. Pe locul trei s-a situat Elena Udrea cu 5,42%, iar pe următoarele Dan Diaconescu – 4,99%, Corneliu Vadim Tudor – 4,45%, Călin Popescu Tăriceanu – 3,96%.

Ponta a obţinut cel mai bun scor în toate localităţile din judeţ, cu excepţia a două: Fieni şi Vlădeni.

Dintre oraşe, Titu s-a clasat pe primul loc cu un rezultat de 58,39% pentru Victor Ponta.

La Târgovişte rezultatele sunt:

Victor Ponta 35,57%

Klaus Iohannis 30,61%

Elena Udrea 8,29%

Tăriceanu 7,64%

Macovei 5,57%

Vadim 4,67%

Dan Diaconescu 4,50%

ceilalţi candidaţi au obţinut sub 1%.

În Dâmboviţa, cel mai mare scor obţinut a fost la Răscăeţi, unde Victor Ponta a luat un procent de 72,67%. Peste 70% a mai luat Ponta la Gura Şuţii, Cojasca şi Şelaru.

Rezultatele alegerilor prezidenţiale din Dâmboviţa, pe localităţi, pentru candidaţii rămaşi în cursă pentru turul doi, este următorul:

LocalitatePontaIohannis
Targoviste35,5730,61
Fieni36,2837,67
Gaesti50,7127,02
Moreni45,0926,63
Pucioasa40,4430,58
Racari47,4634,43
Titu58,3918,53
Aninoasa57,0519,78
Baleni55,8220,17
Barbuletu 55,0623,95
Bezdead40,5834,9
Bilciuresti50,4331,34
Branesti43,8728,33
Branistea59,0615,69
Brezoaele68,1314,85
Buciumeni48,7930,56
Bucsani56,6321,77
Butimanu64,6816,19
Candesti53,3726,91
Ciocanesti61,3820,51
Cobia68,316,46
Cojasca70,214,4
Comisani62,1117,38
Contesti61,3517,41
Corbii Mari60,5923,49
Cornatelu66,9815,12
Cornesti52,8224,84
Costesti Vale69,8813,48
Cranguri64,4719,24
Crevedia43,4528,79
Darmanesti42,631,51
Dobra60,617,42
Doicesti56,6221,45
Dragodana52,3225,47
Dragomiresti58,0521,05
Finta51,8932,49
Glodeni50,427,23
Gura Foii64,0320,89
Gura Ocnitei52,6424,72
Gura Sutii70,0616,03
Hulubesti61,6319,78
I L Caragiale65,8614,12
Iedera54,0919,88
Lucieni52,5927,38
Ludesti64,0320,94
Lunguletu65,5614,74
Malu cu Flori57,5819,8
Manesti62,621,29
Matasaru62,7917,43
Mogosani50,129,77
Moroieni45,9427,25
Morteni68,1516,74
Motaieni40,8939,54
Niculesti67,1415,26
Nucet65,2118,14
Ocnita49,9427,09
Odobesti66,4513,89
Persinari64,1916,07
Petresti59,0223,49
Pietrari57,3927,48
Pietrosita54,3327,32
Poiana64,7915,27
Potlogi66,9213,35
Produlesti61,317,12
Pucheni66,2618,13
Raciu58,3119,65
Rascaieti72,6715,14
Raul Alb61,0819,11
Razvad44,8826,7
Runcu54,0626,98
Salcioara61,1515,39
Selaru70,713,07
Slobozia Moara67,3717,31
Sotanga60,9814,72
Tartasesti52,9521,67
Tatarani59,5818,85
Uliesti66,7515,7
Ulmi48,4320,21
Vacaresti55,3221,92
Valea Lunga52,8119,34
Valea Mare63,7617,37
Valeni Dta56,923,53
Varfuri51,2726,1
Visina57,6523,19
Visinesti47,6124,9
Vladeni30,2644,4
Voinesti60,4419,6
Vulcana Bai43,4626,32
Vulcana Pandele54,4219,35


1 Comentariu

  1. Avatar
    florys noiembrie 03, 2014

    Urmati exemplul Moreniului si Titului dragi Targovisteni si terminam cu ciocoiii.

Lasă un comentariu

Adresa de mail nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

error: Conţinut protejat !!