Fotbal: Daniel Popa la Chindia Târgoviște

Dinamo București si Chindia Târgoviște au ajuns la un acord pentru transferul temporar al atacantului Daniel Popa la clubul dâmbovițean până la finalul sezonului competițional 2020-2021, se anunta pe pagina de facebook a FC Dinamo Bucuresti..

120 de minute a ajucat Daniel Popa în primele două etape ale acestui campionat. A intrat la pauza meciului Dinamo București vs Hermannstadt (scor 1-1 pe Arena Națională, în locul lui Florin Bejan) și a fost titular în partida Chindia Târgoviște vs Dinamo București (scor 1-0 la Ploiești, fiind înlocuit de Cătălin Măgureanu în minutul 76).

92 de meciuri și 16 goluri a adunat Daniel Popa pentru Dinamo în Liga 1. Pentru echipa din Ștefan cel Mare, a mai jucat 10 partide în Cupa României și 3 în Cupa Ligii, marcând 3 goluri.
În tricoul alb-roșu, a câștigat Cupa Ligii în 2017.

1 selecție are Daniel Popa la echipa națională U21 a României, în partida cu Danemarca, în urmă cu patru ani.

25 de ani a împlinit Daniel Popa pe 14 iulie.

error: Conţinut protejat !!